Czy ktoś wie jak zbadać swoje serce? - zdrowie uroda

badania holter ekg cieszyn

Wizyta u kardiologa

W starszym wieku ale nie tylko warto dbać o zdrowie i regularnie się badać. Dzięki temu możemy uniknąć chorób ale nie tylko. Nawet jeśli zostanie zdiagnozowana choroba ale we wczesnym stadium, mamy szanse na całkowite wyleczenie. Ważne j

Czy ktoś wie jak zbadać swoje serce? - zdrowie uroda badania holter ekg cieszyn
est aby pamiętać o badaniach. Osoby, które są w średnim czy starszym wieku zdecydowanie muszą pamiętać o wizycie o kardiologa. Jest to niezbędne, bo serce jest jednym z najważniejszych z organów człowieka. Jego zaburzone działanie sprawi, że organizm będzie gorzej funkcjonował. Wiec, gdy czujemy, że coś złego się dzieje, nie wolno lekceważyć najmniejszych objawów. Lekceważenie pierwszych symptomów, może doprowadzić nawet do zawału serca a co dalej za tym idzie w najgorszym wypadku nawet śmierć. Chociażby dlatego warto namawiać starsze osoby aby wykonywały regularnie u lekarza badanie ekg. Może to uratować nawet życie.
W dzisiejszych czasach medycyna jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego strach przed badaniami jest bezpodstawny. Niestety większość ludzi nie dba o swoje zdrowie. Lekceważą pierwsze objawy a potem może być już za późno. Najczęstszą wymówką jest " nie mam czasu pójść do lekarza" albo " samo minie". A co jednak, gdy nie minie? Warto mieć na uwadze swoje zdrowie, bo mamy je tylko jedno. Doceniajmy je. Badać powinny się również młody osoby. To, że jesteśmy młodzi i piękni nie oznacza, że jesteśmy całkowicie zdrowi. Jak już wyżej była mowa, wczesna diagnoza, może uratować zdrowie. Dlatego niech dbanie o zdrowie wejdzie nam w nawyk. Niech będzie to coś codziennego a nie przymusem, kiedy już źle się czujemy, bo wtedy może być już za późno.


Czym jest EKG

EKG serca jest jednym z badań, które jest wykonywane w gabinetach kardiologicznych. EKG stanowi skrót od elektrokardiografii i jest badaniem, które służy w celach diagnostycznych różnych wad oraz chorób mięśnia sercowego. Badanie EKG jest całkowicie bezbolesne oraz nieinwazyjne dla pacjenta. Kardiolog poprzez wykonanie badania EKG otrzymuje wiele cennych informacji na temat działania serca badanego pacjenta. Podczas badania elektrokardiograficznego sprawdza się elektryczną czynność mięśnia sercowego poprzez umieszczenie na ciele pacjenta specjalnych elektrod. Elektrody umieszczone na klatce piersiowej pacjenta oraz kończynach gromadzą informacje o pracy serca i przesyłają je do specjalnego aparatu EKG. Dane zebrane przez elektrody są zapisywane na specjalnej taśmie do EKG. Wynik zapisu takiego badania jest nazywany elektrokardiogramem, który jest potem odpowiednio interpretowany przez kardiologa. Badanie EKG dostarcza takich informacji, które pozwalają wykryć nieprawidłowości pracy serca, zaburzenia rytmu czy problemy z napływaniem krwi do serca.


UKG serca

Jednym z badań, które są wykonywanie w gabinecie kardiologicznym, jest UKG serca. UKG serca bywa nazwane inaczej echem serca. Echokardiografia serca jest jednym z podstawowych badań, które wykonuje się w celach diagnostycznych pracy mięśnia sercowego. Gabinet kardiologiczny oferuje wykonywanie różnych badań w celu zdiagnozowania problemów z sercem, w których skład wchodzi badanie echa serca. Wykonanie UKG serca pozwala uzyskać wiele przydatnych informacji na temat stanu mięśnia sercowego. Echokardiografia pozwala ocenić budowę serca badanego pacjenta, ruch mięśnia sercowego i jego zastawek oraz przepływ krwi w przedsionkach i komorach serca. UKG serca najczęściej wykonuje się w przypadku podejrzenia u pacjenta wrodzonej wady serca, choroby wieńcowej lub w przypadku problemów z niewydolnością lub w sytuacji zawału. Pacjent wybierający się do gabinetu kariologicznego by wykonać UKG serca nie musi się specjalnie przygotowywać do badania. Podczas badania echa serca kardiolog korzysta z ultrasonografu, który pozwala na obserwowanie pracy serca.


Jak wygląda pierwsza wizyta u kardiologa

Z usług kardiologa korzystają pacjenci mający problemy z sercem i układem krążenia w celach diagnostycznych lub kontrolnych. Pierwsza wizyta w gabinecie kardiologicznym zazwyczaj polega na określeniu ryzyka sercowo-naczyniowego oraz na wykonaniu i ocenie badania EKG. Kardiolog zajmuje się także interpretacją dostarczonej przez pacjenta dokumentacji dotyczącej jego staniu zdrowia oraz przebywanych chorób. Podczas pierwszej wizyty u kardiologa można mieć wykonane także badanie UKG, jeśli okaże się to konieczne. Przy wykryciu wszelkich nieprawidłowości kardiolog ustala z pacjentem plan dalszej diagnostyki oraz wdrożenie leczenia. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do pierwszej wizyty w gabinecie kardiologicznym, ponieważ większość wykonywanych badań jest bezinwazyjna i bezbolesna. Należy jednak pamiętać o tym, żeby dzień przed wizytą u kardiologa nie wykonywać zbyt męczącej aktywności fizycznej oraz nie spożywać alkoholu. Podczas pierwszej wizyty u kardiologa dobrze jest dostarczyć podstawowe wyniki badań laboratoryjnych.



© 2019 http://zdrowie-uroda.agd-rtv.olsztyn.pl/