roblemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.
W dzisiejszych czasach, w których każdy z nas prowadzi bardzo dynamiczny i stresujący tryb życia, ryzyko depresji czy innych chorób o charakterze psychicznym, jest o wiele większe niż jeszcze dwie czy trzy dekady temu.
Na szczęście nie jest to problem, z którym nie można walczyć. W ostatnich latach powstały w Polsce dziesiątki nowych poradni psychologicznych oferujących osobom z problemami takie formy pomocy jak psychoterapia, terapia grupowa, czy też rozmowa za pośrednictwem telefonu lub komunikatora internetowego.
uzależnienie) z pomocą innych ludzi i
Są na świecie osoby, które zmagają się z chorobami psychicznymi. Takich osób niestety jest coraz więcej, jednak z każdym rokiem jest również coraz więcej osób zdolnych pomagać takim osobom. Psychoterapia to jedna z metod leczenia takich problemów. Najczęściej wygląda to tak, że raz w tygodniu mamy spotkanie z psychoterapeutą. Na tym spotkaniu podsumowujemy ubiegły tydzień i jesteśmy w dobrym nastawieniu do kolejnego. Jedną z największych zalet psychoterapii jest terapia grupowa, dzięki której możemy wyeliminować problem psychiczny ( np. uzależnienie) z pomocą innych ludzi i co za tym idzie mieć większą satysfakcję z pokonania problemu.
Terapia grupowa
Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonym gronie osób. Nad procesem terapeutycznym grupy czuwa jeden lub więcej terapeutów. Grupa może być otwarta, lub zamknięta. W pierwszym przypadku, podczas trwania terapii mogą dołączyć do grupy nowe osoby. W drugim przypadku, grupa rozpoczyna i kończy swój proces w tym samym gronie osób. Psychoterapia taka otwiera na kontakt i może być bardzo pomocna osobom o dużym poziomie lęku, które doświadczają trudności we wchodzeniu w relacje z innymi ludźmi.